Wywiady
Jacek Wieczorek

Wywiad ze mną o zwinności, transformacjach agile oraz kulturze organizacyjnej

Jakiś czas temu udzieliłem wywiadu Wojtkowi Strózikowi w podcaście Rozwój osobisty dla każdego. Rozmawialiśmy ponad godzinę o szeroko rozumianej zwinności, zahaczając o interesujące wątki poboczne. Omówione tematy Najciekawsze cytaty „Zwinność to sposób pracy który pozwala dostarczać więcej wartości w krótszym czasie” „Scrum Master naoliwia koła zębate, czyli zapewnia, że współpraca Product Ownera oraz Zespołu Deweloperskiego przebiega w jak najbardziej płynny i efektywny sposób” „Scrum Master pracuje z całą organizacją nad tym, żeby ta była w stanie w efektywny sposób wykorzystać zwinność” „Zmiana tylko po to, żeby przemalować etykiety i być w zgodzie z nurtem zwinnym, ale bez zrozumienia po co

Czytaj dalej »
Wywiady
Jacek Wieczorek

Jak rozwijać się jako programista? Wywiad w DevTalk.pl #podcast

Kilka dni temu miałem przyjemność być gościem podcastu DevTalk, prowadzonym przez Macieja Aniserowicza. Rozmawialiśmy o możliwych ścieżkach rozwoju programisty. Temat jest mi wyjątkowo bliski, ponieważ moja przygoda ze światem IT rozpoczęła się właśnie od roli programisty w 2003 roku #goodol’days. Przez 7 lat miałem okazję programować samodzielnie jako freelancer, w małej kilkuosobowej firmie, we własnym startupie oraz w dużej firmie (allegro.pl). Każdy z tych epizodów nauczył mnie czegoś innego, obfitując w plusy oraz minusy, które szczegółowo omówiliśmy w wywiadzie.

Czytaj dalej »
Wywiady
Jacek Wieczorek

Wywiad na temat budowania zwinnej kultury organizacyjnej

Kilka tygodni temu byłem gościem podcastu Mariusza Chrapko o nazwie Menedżer Plus. Rozmawialiśmy o praktycznych aspektach pracy z kulturą organizacyjną. Jako, że usłyszałem dużo dobrych słów na temat tego wywiadu od różnych osób, postanowiłem podzielić się tym wywiadem również na blogu. Dużo się mówi i pisze na codzień o zwinności oraz Scrumie, natomiast mniej uwagi jest poświęcane takim zagadnieniom jak kultura czy wartości. Tym bardziej się cieszę, że nagraliśmy konkretną i ciekawą rozmowę, podczas której podzieliłem się swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami z ostatnich kilku lat pracy w mniej lub bardziej zwinnych środowiskach.

Czytaj dalej »