Szkolenie “Labirynty Scruma"

2 dni szkolenia na bazie książki, skupionego na rozwiązywaniu najczęstszych pułapek w Scrumie

 

Prowadzący: Jacek Wieczorek, autor książki „Labirynty Scruma”

 

Najbliższy termin: Warszawa, 25-26 maja 2023 

O szkoleniu

Wg. raportu “State of Agile” z 2018 roku, 70% firm deklaruje, że używa Scruma. Niestety, tylko nieliczne firmy osiągają swoje cele. Zdecydowana większość wpada w pułapki, które uniemożliwiają osiągniecie zakładanych rezultatów.

 

“Scrum u nas nie działa” – słyszę najczęściej. Gdy przyglądam się w jaki sposób firmy używają Scruma, to widzę, że wpadają w podobne pułapki, z powodu których ich efekty są gorsze od oczekiwanych.

 

Na bazie swoich obserwacji i doświadczeń, w 2017 roku napisałem książkę “Labirynty Scruma”, której sprzedałem dotychczas ponad 2,5 tys. egzemplarzy. Na ponad 250 stronach dzielę się konkretną wiedzą i sprawdzonymi narzędziami, pomagającymi wykorzystać potencjał Scruma.

 

Dla osób chcących praktycznie przepracować najczęstsze pułapki w Scrumie oraz zrozumieć jak ich unikać, przygotowałem 2-dniowe szkolenie na bazie mojej książki. Zebrałem w nim esencję mojego doświadczenia oraz wiedzy, którą zdobyłem biorąc od wielu lat udział w zwinnych transformacjach dużych graczy na rynku.

Czego się nauczysz?

Poznasz najczęstsze pułapki w Scrumie i dowiesz się, jak ich unikać

Nauczysz się skutecznie używać Scruma, unikając popularnych antywzorców.

Zdobędziesz konkretną wiedzę i poznasz sprawdzone narzędzia

Dowiesz się, jakie sposoby radzenia sobie z pułapkami w Scrumie warto użyć w praktyce.

Będziesz umiał rozwiązywać przyczyny problemów w Scrumie, a nie ich skutki

Zrozumiesz, jak połączone są ze sobą elementy Scruma i nauczysz się z nich korzystać.

Czym się różni to szkolenie od książki?

Szkolenie jest praktycznym rozszerzeniem treści, którą zawarłem w książce.

 

Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli Ci:

Kto powinien wziąć udział?

Agile Coach

Rozbudujesz wachlarz swoich możliwości i zwiększysz swoją skuteczność w codziennej pracy z zespołem, klientem oraz organizacją.

Scrum Master

Poznasz najczęstsze pułapki, które czekają Cię w codziennej pracy oraz dowiesz się, jak skutecznie sobie z nimi radzić.

Project Manager

Zrozumiesz niuanse Scruma oraz korzyści, które płyną z prawdziwie zwinnego podejścia do wytwarzania złożonych produktów w Scrumie.

Co warto wiedzieć przed szkoleniem?

Zależy mi na dostarczeniu jak największej wartości dla uczestników. Stąd zakładam, że:

 

Kim jestem?

Cześć, nazywam się Jacek Wieczorek.

 

Dołączam do organizacji i pomagam im przekształcać się w miejsca, w których w efektywny sposób tworzone są wartościowe produkty. W branży IT funkcjonuję od 2003 roku, pełniąc takie role jak programista, kierownik projektu, Scrum Master, Agile Coach, właściciel startupu, dyrektor operacyjny oraz konsultant.

 

Przez kilkanaście lat nabrałem doświadczenia w różnych rolach (programista, project manager, scrum master, agile coach, C-level manager), w różnych firmach (startupy, średnie firmy, korporacje), działających w różnym modelu (firmy produktowe oraz usługowe, klient wewnętrzny i zewnętrzny), opartych o różną kulturę (m.in PL, UK, USA).

 

Jestem autorem książki “Labirynty Scruma”, współtwórcą podkastu „Porządny agile”, współtworzę portal agile247.pl oraz prowadzę bloga jacekwieczorek.pl. Od kilku lat jestem współwłaścicielem firmy konsultingowej 202 Procent.

jacek-wieczorek-okrągłe-transparent-small

Co mówią o mnie moi klienci?

"Jacek wypełniał dla nas kluczową rolę w przechodzeniu na myślenie Agile, pracując z zarządem firmy, kadrą kierowniczą, zespołami oraz wszystkimi interesariuszami procesu. Nasza współpraca zaowocowała wymiernymi efektami finansowymi dla naszej organizacji."
Dawid Pawłowski
Global Head of Digital Development, IPF Digital Group
"Podczas wykonywania swojej pracy Jacek charakteryzował się profesjonalizmem i zaangażowaniem. Rekomenduję współpracę z nim jako profesjonalnego partnera przy usprawnianiu organizacji."
Wojciech Kliber
Dyrektor Operacyjny, SendIt
"Jacek jest świetnym coachem (niezależnie od Agile’a) i to od razu zaklikalo, czyli prowokuje ciągle sytuacje uczące, zamiast generować gotowe rozwiązania, bądź sięgać do skarbnicy 'bo tak się to robi'”.
Jan Matulewicz
Head of Softwarehouse, Cybercom

Program szkolenia

1. Inspekcja i adaptacja w Scrumie – dowiesz się, dlaczego jest to serce pracy w Scrumie i nauczysz się stosować inspekcję i adaptację w praktyce


2. Uporządkowany Backlog Produktu – zrozumiesz istotę dobrze przygotowanego Backlogu Produktu i poznasz konkretne techniki, które doprowadzą go do stanu używalności


3. Skuteczne Planowanie – poznasz sposoby wizualnego planowania pracy w Sprincie oraz dowiesz się, dlaczego Backlog Sprintu to kluczowy artefakt każdego Sprintu


4. Efektywny Codzienny Scrum – doświadczysz, czym jest planowanie nadchodzących 24 godzin zespołu oraz poznasz techniki wspierające tą aktywność


5. Wartościowy Przegląd Sprintu – poznasz sposoby wykonywania Przeglądu Sprintu i dowiesz się, dlaczego to coś więcej niż “demo”


6. Usprawniająca Retrospektywa – zrozumiesz dlaczego to najważniejsze wydarzenie w Sprincie i nauczysz się realizować się to spotkanie angażując cały zespół i tworząc konkretną listę usprawnień


7. Udany Sprint – dowiesz się dlaczego krótkie Sprinty są kluczem do zwiększania szans na przewidywalne dostarczanie Przyrostów produktu i nauczysz się się dzielić elementy Backlogu Produktu na bardzo małe części

Zdjęcia z moich szkoleń

Opinie uczestników moich szkoleń

Cennik

SUPER EARLY BIRD

PLN2999
PLN 1999 netto + VAT
 • Oszczędzasz 40%
 • Cena ważna do 23 lutego 2023
 • 2 dni intensywnych, merytorycznych warsztatów
 • dostęp do doświadczonego praktyka w roli prowadzącego
 • kawa, przekąski oraz dwudaniowy lunch
do 23.02

EARLY BIRD

PLN2999
PLN 2399 netto + VAT
 • Oszczędzasz 20%
 • Cena ważna do 23 kwietnia 2022
 • 2 dni intensywnych, merytorycznych warsztatów
 • dostęp do doświadczonego praktyka w roli prowadzącego
 • kawę, przekąski oraz dwudaniowy lunch
do 23.04.2023

STANDARD

PLN 2999 netto + VAT
 • Normalna cena
 • Cena ważna do 23 maja 2023
 • 2 dni intensywnych, merytorycznych warsztatów
 • dostęp do doświadczonego praktyka w roli prowadzącego
 • kawę, przekąski oraz dwudaniowy lunch

Dla grup min. 3 osobowych z jednej firmy dodatkowy rabat 10%

Wystawiam fakturę VAT. Istnieje możliwość wystawienia faktury pro-forma.

100% gwarancja satysfakcji

Jestem przekonany, że warsztaty będą dla Ciebie unikalną szansą zagłębienia się w najpoważniejsze pułapki pracy w Scrumie.

 

Jeśli jednak nie spełnię Twoich oczekiwań, napisz do mnie po warsztatach, a ja zwrócę Ci 100% Twojej wpłaty. Masz na to 30 dni.

Termin oraz miejsce szkolenia

WARSZAWA 25-26 MAJA 2023

Centrum konferencyjno – szkoleniowe Golden Floor Plaza al. Jerozolimskie 123A Warszawa

Wypełnij formularz, aby zapisać się na szkolenie