Cześć, nazywam się Jacek Wieczorek.

Wierzę, że w każdej organizacji istnieje potencjał, pozwalający dostarczać więcej wartości w krótszym czasie.

Moją misją jest wspieranie zmian w organizacjach poprzez doradztwo jak pracować zwinnie i tworzyć udane produkty.

Swoją przygodę zawodową rozpocząłem jako programista freelancer w 2003 roku. Przez kolejne kilkanaście lat pracowałem w wielu rolach: jako deweloper, współwłaściciel startup’u, kierownik projektu, scrum master, agile coach, dyrektor operacyjny, trener oraz konsultant.

Praca na etacie

Ze zwinnością na dużą skalę spotkałem się po raz pierwszy w 2011 roku, wspierając transformacje agile w dużych organizacjach (Allegro, PayU). Doświadczyłem tam na własnej skórze, jaki potencjał zmian niesie za sobą zwinność. Przez kolejne kilka lat wykorzystywałem agile w praktyce, pracując z wieloma zespołami jako Scrum Master, a następnie wspierając organizację jako Agile Coach.

 

Po latach pracy w firmie wytwarzającej własny produkt, zdecydowałem się dołączyć do software house’u (STX Next), chcąc zrozumieć realia pracy zwinnej z klientami zewnętrznymi. Jako dyrektor operacyjny, odpowiadałem za prowadzenie transformacji firmy oraz budowanie kompetencji zwinnych oraz produktowych w organizacji. Te dwa lata pracy były dla mnie bardzo ważne — zrozumiałem, że zwinna transformacja to głęboka zmiana, która bardziej dotyka kultury oraz wartości organizacji, aniżeli mechanicznych technik pracy.

Praca jako konsultant

W 2016 roku rozpocząłem własną działalność jako konsultant zwinności w ramach inicjatywy 202 Procent, którą stworzyłem z grupą znajomych. Przyświecał mi prosty cel: pomagać organizacjom tworzyć zwinne środowiska, które pozwalają szybciej budować lepsze produkty.


Pracując jako konsultant, wspieram zwinne transformacje w organizacjach, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Pomagam osobom zarządzającym organizacją w głębokim zrozumieniu filozofii zwinności, co przekłada się w praktyce na dostarczanie wartościowych produktów dla klientów w dni i tygodnie, a nie w miesiące.

Swoje doświadczenie z pracy w zwinnych środowiskach zebrałem w książce Labirynty Scruma. Zawarłem w niej ponad 150 rozwiązań na najczęstsze pułapki w Scrumie.

 

 

Książkę wydałem samodzielnie w modelu self-publishing. Do dzisiaj sprzedałem ponad 2,5 tys. sztuk książki, pomagając czytelnikom uniknąć popularnych pułapek i lepiej wykorzystać potencjał pracy w Scrumie.

Dzielenie się wiedzą

Regularnie dzielę się swoją wiedzą i udostępniam ją w kilku miejscach w sieci:

 

Dzielę się też wiedzą na konferencjach i spotkaniach branżowych. Na bieżąco aktualizuję listę moich publicznych wystąpień.

Współpraca

Jeżeli widzisz pole do współpracy, skontaktuj się ze mną osobiście.