“Labirynty Scruma” – start przedsprzedaży książki

Wystartowała przedsprzedaż książki “Labirynty Scruma”, opisującej sprawdzone sposoby na najczęstsze pułapki w Scrumie. Tylko w okresie przedsprzedaży (28 sierpnia – 25 września 2017) można ją zamówić w wersji z bezpłatną wysyłką kurierem.

Gdyby ktoś powiedział mi kilka lat temu, że napiszę książkę, to uznałbym to za żart. Niby o czym miałaby być? Kiedy miałbym ją pisać? Kto miałby ją kupić? Generalnie, nie mieściło mi się to w głowie, że mógłbym to zrobić. Książki piszą przecież tylko urodzeni autorzy, przesiadując w drewnianej, ogrzewanej żeliwną kozą chatce nad jeziorem, daleko od cywilizacji #paulocoelho.

Usłyszałem kiedyś takie zdanie, że wyobrażamy sobie napisanie książki jako coś niemożliwego do zrobienia, dopóki nie zaczniemy jej pisać. Po roku pracy nad książką mogę potwierdzić, że faktycznie tak jest. Najtrudniejsze było określenie konkretnego tematu, podjęcie decyzji “napiszę książkę” oraz zobowiązanie się przed rodziną, znajomymi oraz światem, że faktycznie to zrobię. Reszta jest już prosta – po prostu codziennie siadasz do edytora i piszesz ;)

Od podjęcia tej decyzji minął rok. W tym czasie napisałem ponad 300 tys znaków, które zajmują ok. 230 stron książki w formacie A5.

Tak to zwykle wyglądało - laptop, edytor Ulysses oraz kawa. Dużo kawy.
Tak zwykle pracowałem: laptop, edytor Ulysses oraz kawa. Dużo kawy.

Jak wydaję książkę?

Zdecydowałem się wydawać książkę samodzielnie w modelu self-publishing, więc oprócz samego pisania, zgłębiałem skrupulatnie pozostałe aspekty związane z książką – proces redakcji, składu oraz korekty; wybór drukarni, magazynu wysyłkowego, platformy sprzedażowej i całej promocji dookoła książki.

Trudno nie wspomnieć tutaj o inspiracji, którą czerpałem głównie od Michała Szafrańskiego #FinNinja, który bardzo szczegółowo dzielił się „od kuchni” swoimi doświadczeniami w temacie self-publishingu. Opiszę cały ten proces, widziany z mojej perspektywy, w oddzielnym wpisie, aby pomóc tym, którzy w przyszłości zdecydują się na self-publishing oraz aby podziękować wszystkim, którzy świadomie (bądź nie) pomogli mi w tej przygodzie #staytuned.

Co znajdę w “Labiryntach Scruma”?

Dużo o książce napisałem w poprzednim poście – “Piszę książkę o sprawdzonych sposobach na pułapki w Scrumie #labiryntyscruma”. Znajdziesz tam sporo informacji o tym, o czym jest książka oraz kto powinien ją przeczytać.

W skrócie, używając popularnej formuły elevator speechLabirynty Scruma” opisałem tak:

Dla osób używających Scruma,
Które chciałyby lepiej go wykorzystywać, “Labirynty Scruma” są książka,
Która podsuwa sprawdzone sposoby na uniknięcie najczęstszych pułapek.
W odróżnieniu od dostępnych na rynku książek opisujących teorię,
“Labirynty Scruma” to zbiór praktycznych metod do wypróbowania od zaraz.

Pułapki o których piszę — zwane też antywzorcami — dotyczą niemal każdej firmy, z którą współpracowałem lub w której pracują moi znajomi. Nie spotkałem się jeszcze z firmą korzystającą ze Scruma, która nie borykałaby się z problemami, o których piszę w książce. Stąd uznałem, że warto napisać o sprawdzonych sposobach, których używałem radząc sobie w podobnych sytuacjach.

Co mówią pierwsi recenzenci?

Książkę trafnie podsumował Karol Traczykowski, CEO GoldenLine.pl, z którym podzieliłem się przedpremierową wersją “Labiryntów Scruma”. W recenzji, którą się ze mną podzielił, napisał:


Polecam zarówno zespołom i firmom, które dopiero zaczynają stosować zwinne podejście, jak i takim, które robią to od pewnego czasu i są przekonane, że robią wszystko bardzo dobrze. Przekonacie się, że można lepiej.


Podoba mi się ostatnie zdanie. Bowiem głęboko wierzę, że zawsze można robić rzeczy lepiej. Liczę, że moja książka będzie Waszym towarzyszem na ścieżce do robienia lepszego Scruma, a w konsekwencji budowania wartościowych produktów.

Komplet informacji o książce można znaleźć na stronie książki pod adresem: http://labiryntyscruma.pl

Czy muszę znać Scruma, zanim przeczytam książkę?

Persony, do których kieruję książkę, mają już pewną wiedzę oraz doświadczenie w Scrumie. Zaznaczyłem to we wstępie książki:


Zakładam, że wiesz już, co to jest Scrum. Przeczytałeś Scrum Guide, być może kilka książek o Scrumie i aktualnie pracujesz w zwinnym środowisku. Celowo nie opisuję w tej książce teorii. Skupiam się wyłącznie na praktycznym aspekcie pracy w Scrumie.


Jeśli szukasz książki, która wprowadzi Cię w podstawy Scruma, polecam Ci zacząć np. od książki Krystiana Kaczora, którą na łamach portalu agile247.pl zrecenzowała Ewa. Warto w tym miejscu dodać, że Krystiana zaprosiłem do współpracy jako jednego z recenzentów „Labiryntów Scruma”, co zaowocowało tym, że cierpliwie czytał każdy rozdział, dzieląc się ze mną swoim doświadczeniem, przemyśleniami oraz uwagami.

Osób, które czytały książkę na etapie pisania było więcej. Informacje zwrotne, które od nich otrzymywałem były dla mnie bezcenne i miały wpływ na kształt książki. Napiszę o tym więcej w oddzielnym wpisie.

Dlaczego warto zamówić podczas przedsprzedaży?

Przedsprzedaż zaczyna się 28 sierpnia i potrwa do północy 25 września 2017r. Zamawiając książkę w przedsprzedaży kupujecie ją w promocyjnej cenie, ponieważ biorę na siebie koszty pakowania oraz wysyłki książki. Chcę, żeby osoby, które zaufają mi i kupią jako pierwsze, miały najlepszą cenę na zawsze. Nie będę organizował w przyszłości żadnych obniżek cen ani promocji. Przedsprzedaż jest dla mnie istotna, ponieważ mogę na jej podstawie określić orientacyjnie liczbę książek do wydrukowania jako pierwszy nakład.

Po okresie przedsprzedaży (od 26 września 2017r.) koszt wysyłki oraz pakowania książki (9,90 PLN) będzie doliczany do każdego zamówienia, które będzie zawierało książkę w wersji papierowej.

Książkę możecie kupić już dzisiaj, natomiast otrzymacie ją:

  • wersja papierowa: dzień przed premierą (25 września) lub w dzień premiery (26 września). Wysyłkę będę realizował w piątek, 22 września. W zależności od kuriera, książka będzie jechać do Was pomiędzy 24h a 48h.
  • wersja cyfrowa: w dzień premiery, tj. 26 września 2017r.

Jakie są dostępne warianty książki?

Książka dostępna jest w trzech wariantach:

1. Wersja papierowa

Książka „Labirynty Scruma” na papierze, w miękkiej okładce. Zawiera około 230 stron w poręcznym formacie A5 (148 x 210 mm). Format ten wybrałem celowo, aby książkę można było łatwo zabrać ze sobą np. na zdarzenia scrumowe do konkretnego zespołu.

KUP ZA 39 PLN →

2. Wersja elektroniczna

Książka “Labirynty Scrum” w wersji cyfrowej. Kupując, otrzymacie dwa pliki: EPUB oraz MOBI. Przeczytacie książkę na popularnych czytnikach e-papieru (np. Kindle), komputerach, tabletach oraz smartfonach.

KUP ZA 39 PLN →

3. Pakiet (wersja papierowa i elektroniczna)

Zestaw, w skład którego wchodzi książka w wersji papierowej oraz elektronicznej. Książkę papierową można dać komuś jako prezent, a sobie zostawić wersję elektroniczną. Albo posiadać książkę w obu wersjach i czytać w zależności od sytuacji na papierze lub elektronicznie. Kupując w pakiecie oszczędzacie 19 PLN.

KUP ZA 59 PLN →

Ja sam czytam głównie książki na czytniku Kindle, jednak wiem, że są osoby, które preferują papier. Co więcej, od momentu, kiedy zdecydowałem się na książkę, chciałem ją posiadać w wersji fizycznej, ponieważ będzie to moja wizytówka, którą będę mógł zostawiać moim klientom.

Wszystkie pakiety zostały precyzyjnie opisane na stronie http://labiryntyscruma.pl.

Daj znać swoim znajomym!

Jeżeli znasz kogoś, kto Twoim zdaniem mógłby skorzystać ze sprawdzonych sposobów na lepszego Scruma i dzięki temu tworzyć lepsze produkty — koniecznie daj mu znać! Jak możesz to zrobić? Po prostu podeślij mu link do tego artykułu lub do strony http://labiryntyscruma.pl. Możesz też podzielić się tymi linkami w mediach społecznościowych oznaczając je hasztagiem #labiryntyscruma. Pozwoli mi to dotrzeć do tych wpisów, podziękować Wam za wsparcie oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania, jeśli takie się pojawią.

Dziękuję i do usłyszenia!
Przejdź na stronę książki →

Facebook
Twitter
LinkedIn
Jacek Wieczorek

Jacek Wieczorek

Jestem konsultantem zwinności i praktykiem podejścia agile. Napisałem książkę "Labirynty Scruma" o sprawdzonych sposobach na najczęstsze pułapki w Scrumie. Pomagam przekształcać organizacje w miejsca, w których efektywnie tworzone są wartościowe produkty. Prowadzę bloga jacekwieczorek.pl, współtworzę podcast Porządny Agile oraz portal Agile247. Na co dzień pomagam klientom działając jako konsultant w firmie 202 Procent, którą współtworzę z pasjonatami zwinności.

4 odpowiedzi

  1. Właśnie znalazłam prezent dla męża :) tematyka Scrum bardzo go interesuje więc książka o Scrum będzie jak znalazł :) pozdrawiam i gratuluję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.