Książka „Jak być dobrym Product Ownerem” za darmo #agile247

Kilka miesięcy temu, zespół agile247.pl wynajął niedużą salkę na obrzeżach Poznania, aby przeprowadzić spotkanie, które od lat niezmiennie nazywają po prostu „off-site”. Spotykają się od czasu do czasu, aby na żywo omówić najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem portalu. Tego dnia kilka godzin spędzili omawiając pomysły dotyczące dalszego rozwoju brandu i kiedy w pewnym momencie opadli już z sił, usłyszeli z oddali głos: „A może byście tak e-booka wydali?”.

TL;DR – pobierz za darmo e-booka „Jak być dobrym Product Ownerem”

Chociaż do dzisiaj nie wiem czyj to był głos, muszę przyznać, że pomysł był dobry. Tylko co mogłoby być treścią takiej książki? Całkiem sprawnie wybraliśmy materiały dotyczące pracy Product Ownera jako sensowny zalążek książki. Wiedzieliśmy, że jest to wartościowa treść i takie też sygnały otrzymywaliśmy od osób czytający portal. „Przecież to nie może być trudne” pomyśleliśmy wtedy, nie wiedząc tak naprawdę, ile pracy nas czeka.

<tutaj zostawiam przestrzeń, która symbolizuje czas, który upłynął od pomysłu do faktycznego wydania książki> #leadtime #prokrastynacja #regułastudenta

I tak docieramy to tygodnia poprzedzającego Wigilię 2016. Dobrze jest spojrzeć na książkę z perspektywy, kiedy jest już skończona i jedyne co musisz zrobić, to wypuścić w social media informację o tym, że udało się i że książka jest gotowa do pobrania.

Dlaczego warto przeczytać tę pozycję? Ponieważ to zwięzłe, mocno praktyczne wprowadzenie dla osób, które są zainteresowane rolą Product Ownera i chcieliby się dowiedzieć, jak robić to dobrze. Co tak naprawdę robi PO, z czym na codzień się mierzy oraz jakich używa narzędzi. Całość uzupełniliśmy wywiadami z doświadczoną, bardzo różnorodną grupą Product Ownerów, którzy podzielili się z nami swoimi przemyśleniami dotyczącymi tego, jak rozwijać się w tej roli oraz gdzie szukać inspiracji. Polecam, tekst aż kipi od smaczków produktowych.

PS. Dokładnie 5 lat temu opublikowałem na blogu pierwszego posta. Nadal lubię krótkie Sprinty, gdyby ktoś w to wątpił.

PS2. W 2017 będzie więcej książek #staytuned

Facebook
Twitter
LinkedIn
Jacek Wieczorek

Jacek Wieczorek

Jestem konsultantem zwinności i praktykiem podejścia agile. Napisałem książkę "Labirynty Scruma" o sprawdzonych sposobach na najczęstsze pułapki w Scrumie. Pomagam przekształcać organizacje w miejsca, w których efektywnie tworzone są wartościowe produkty. Prowadzę bloga jacekwieczorek.pl, współtworzę podcast Porządny Agile oraz portal Agile247. Na co dzień pomagam klientom działając jako konsultant w firmie 202 Procent, którą współtworzę z pasjonatami zwinności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.