
Jakiś czas temu na stronie zaprzyjaźnionej firmy XSolve pojawił się wpis, w którym którym Adam Ziemba opisuje dlaczego zdecydowali się użyć “labiryntowej” listy kontrolnej, co udało się zdiagnozować oraz jakie działania podjęli, aby poradzić sobie z problemami. Wyszedł z tego ciekawy, konkretny artykuł, który dla czytelnika może być wartościową inspiracją do przeprowadzenia usprawnień w swojej własnej firmie.
Co więcej, na bazie oryginalnej listy kontrolnej przygotowana została wersja po angielsku, dodatkowo rozbudowana o informacje, które pomagają zdiagnozować konkretny antywzorzec. Niech nie zrazi was surowość wykonania tej listy – dla mnie jej wykonanie jest przykładem na implementację zasady stojącej za Manifestem Agile mówiącej, że “maksymalizacja pracy nie wykonanej jest zasadnicza” :)
Dzielę się z Wami tą informacją z trzech powodów:
- Możecie pobrać za darmo listę kontrolną „Labiryntów Scruma” po angielsku. >> Kliknij tutaj aby pobrać listę kontrolną <<.
- Sam często korzystam z labiryntowej listy kontrolnej a także z innych list, kiedy pracuję z klientami. Testowałem ją na sobie zanim zdecydowałem się załączyć ją do książki. Checklisty pomagają mi się upewnić, czy w swojej pracy nie przeoczyłem jakiegoś ważnego aspektu, który warto przepracować z klientem #szewcwbutachchodzi
- Jednym z powodów napisania książki była moja chęć wpływania na proces tworzenia wartościowych produktów w polskich firmach. Każdy sygnał mówiący mi, że ktoś usprawnił swoje przedsiębiorstwo na bazie informacji zawartych w książce jest dla mnie znakiem, że było warto.
Udanych usprawnień!
2 odpowiedzi
Link do listy kontrolnej niestety nie działa
Dzięki Mateusz. Dałem o tym znać ekipie z XSolve/Boldare.