Jak sensownie użyć scrumowej listy kontrolnej? #casestudy #bonus

Lista kontrolna "Labiryntów Scruma"
Lista kontrolna „Labiryntów Scruma”

Jakiś czas temu na stronie zaprzyjaźnionej firmy XSolve pojawił się wpis, w którym którym Adam Ziemba opisuje dlaczego zdecydowali się użyć “labiryntowej” listy kontrolnej, co udało się zdiagnozować oraz jakie działania podjęli, aby poradzić sobie z problemami. Wyszedł z tego ciekawy, konkretny artykuł, który dla czytelnika może być wartościową inspiracją do przeprowadzenia usprawnień w swojej własnej firmie.

Co więcej, na bazie oryginalnej listy kontrolnej przygotowana została wersja po angielsku, dodatkowo rozbudowana o informacje, które pomagają zdiagnozować konkretny antywzorzec. Niech nie zrazi was surowość wykonania tej listy – dla mnie jej wykonanie jest przykładem na implementację zasady stojącej za Manifestem Agile mówiącej, że “maksymalizacja pracy nie wykonanej jest zasadnicza” :)

Dzielę się z Wami tą informacją z trzech powodów:

  1. Możecie pobrać za darmo listę kontrolną „Labiryntów Scruma” po angielsku. >> Kliknij tutaj aby pobrać listę kontrolną <<.
  2. Sam często korzystam z labiryntowej listy kontrolnej a także z innych list, kiedy pracuję z klientami. Testowałem ją na sobie zanim zdecydowałem się załączyć ją do książki. Checklisty pomagają mi się upewnić, czy w swojej pracy nie przeoczyłem jakiegoś ważnego aspektu, który warto przepracować z klientem #szewcwbutachchodzi
  3. Jednym z powodów napisania książki była moja chęć wpływania na proces tworzenia wartościowych produktów w polskich firmach. Każdy sygnał mówiący mi, że ktoś usprawnił swoje przedsiębiorstwo na bazie informacji zawartych w książce jest dla mnie znakiem, że było warto.

Udanych usprawnień!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Jacek Wieczorek

Jacek Wieczorek

Jestem konsultantem zwinności i praktykiem podejścia agile. Napisałem książkę "Labirynty Scruma" o sprawdzonych sposobach na najczęstsze pułapki w Scrumie. Pomagam przekształcać organizacje w miejsca, w których efektywnie tworzone są wartościowe produkty. Prowadzę bloga jacekwieczorek.pl, współtworzę podcast Porządny Agile oraz portal Agile247. Na co dzień pomagam klientom działając jako konsultant w firmie 202 Procent, którą współtworzę z pasjonatami zwinności.

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.