Książki

Jak sensownie użyć scrumowej listy kontrolnej? #casestudy #bonus

Lista kontrolna "Labiryntów Scruma"

Lista kontrolna „Labiryntów Scruma”

Jakiś czas temu na stronie zaprzyjaźnionej firmy XSolve pojawił się wpis, w którym którym Adam Ziemba opisuje dlaczego zdecydowali się użyć “labiryntowej” listy kontrolnej, co udało się zdiagnozować oraz jakie działania podjęli, aby poradzić sobie z problemami. Wyszedł z tego ciekawy, konkretny artykuł, który dla czytelnika może być wartościową inspiracją do przeprowadzenia usprawnień w swojej własnej firmie.

Co więcej, na bazie oryginalnej listy kontrolnej przygotowana została wersja po angielsku, dodatkowo rozbudowana o informacje, które pomagają zdiagnozować konkretny antywzorzec. Niech nie zrazi was surowość wykonania tej listy – dla mnie jej wykonanie jest przykładem na implementację zasady stojącej za Manifestem Agile mówiącej, że “maksymalizacja pracy nie wykonanej jest zasadnicza” :)

Dzielę się z Wami tą informacją z trzech powodów:

 1. Możecie pobrać za darmo listę kontrolną „Labiryntów Scruma” po angielsku. >> Kliknij tutaj aby pobrać listę kontrolną <<.
 2. Sam często korzystam z labiryntowej listy kontrolnej a także z innych list, kiedy pracuję z klientami. Testowałem ją na sobie zanim zdecydowałem się załączyć ją do książki. Checklisty pomagają mi się upewnić, czy w swojej pracy nie przeoczyłem jakiegoś ważnego aspektu, który warto przepracować z klientem #szewcwbutachchodzi
 3. Jednym z powodów napisania książki była moja chęć wpływania na proces tworzenia wartościowych produktów w polskich firmach. Każdy sygnał mówiący mi, że ktoś usprawnił swoje przedsiębiorstwo na bazie informacji zawartych w książce jest dla mnie znakiem, że było warto.

Udanych usprawnień!

Moje najbliższe warsztaty

Warsztaty „Labirynty Scruma” — Warszawa — 26-27 marca 2020
Chcesz dowiedzieć się, jak usprawnić swojego Scruma i omijać najczęstsze pułapki?
Dołącz na 2-dniowe warsztaty i przepracuj ze mną na żywo, jak radzić sobie z pułapkami w Scrumie. 100% praktyki, zero teorii.

Zapisz się na warsztaty >>
Jacek Wieczorek
Jestem konsultantem zwinności i praktykiem podejścia agile. Napisałem książkę "Labirynty Scruma" o sprawdzonych sposobach na najczęstsze pułapki w Scrumie. Pomagam przekształcać organizacje w miejsca, w których efektywnie tworzone są wartościowe produkty. Prowadzę bloga jacekwieczorek.pl, współtworzę podcast Porządny Agile oraz portal Agile247. Na co dzień pomagam klientom działając jako konsultant w firmie 202 Procent, którą współtworzę z pasjonatami zwinności.
Mogą Cię zainteresować poniższe wpisy
„No Estimates” – Vasco Duarte
„Coaching Agile Teams” – Lyssa Adkins
2 komentarze
 • Mateusz Sty 11,2019 at 13:24

  Link do listy kontrolnej niestety nie działa

  • Jacek Wieczorek Sty 14,2019 at 12:50

   Dzięki Mateusz. Dałem o tym znać ekipie z XSolve/Boldare.

Zostaw swój komentarz

Twój komentarz*

Twoje imię*
Twoja strona*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.