ACE! Conference 2012 Kraków – „Journey to agility in Allegro Group”

ACE! Conference 2012
ACE! Conference 2012

W czerwcu odbyła się w Krakowie kolejna edycja konferencji ACE! Conference, poświęconej głównie tematyce agile oraz lean.

Konferencja była udana, głównie ze względu na możliwość wymiany doświadczeń z praktykami agile’a z różnych krajów. Dla nieobecnych – za co zdecydowanie należy pochwalić organizatorów – wszystkie prezentacje dostępne są w formie video.

To, czego nie znajdziemy w nagraniach, to oczywiście masa ciekawych tematów poruszonych na sesjach Open Space oraz w kuluarach – i jest to powód, dla którego zdecydowanie warto było fizycznie pojawić się w Krakowie.

Drugiego dnia imprezy, razem z Kubą Szczepanikiem, opowiedzieliśmy historię przejścia z modelu kaskadowego do Scruma w allegro.pl.

Patrząc na nasze polskie podwórko, brakuje przykładów udanych wdrożeń agile’a w dużych firmach. Często można usłyszeć, że agile nadaje się tylko dla małych zespołów, oraz że nie zdaje egzaminu na dużą skalę – co jak sami możecie się przekonać, nie jest prawdą.

Poniżej nasza prezentacja – „Journey to agility in Allegro Group”.

JAKUB SZCZEPANIK/JACEK WIECZOREK – Allegro’s Journey Into Agility from ACE! Conferences on Vimeo.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Jacek Wieczorek

Jacek Wieczorek

Jestem konsultantem zwinności i praktykiem podejścia agile. Napisałem książkę "Labirynty Scruma" o sprawdzonych sposobach na najczęstsze pułapki w Scrumie. Pomagam przekształcać organizacje w miejsca, w których efektywnie tworzone są wartościowe produkty. Prowadzę bloga jacekwieczorek.pl, współtworzę podcast Porządny Agile oraz portal Agile247. Na co dzień pomagam klientom działając jako konsultant w firmie 202 Procent, którą współtworzę z pasjonatami zwinności.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.